Haber

Bursa’da genci iple yaralayan sanığa 7 yıl hapis

Bursa’da bir genci çizgiyle yaralayan sanık 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“Silahla tehdit, hakaret ve kasten yaralama” suçlarından yargılanan sanık Gökhan B., olayda yaralanan Abdullah Y. ile tarafların avukatları 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. .

Önceki duruşmada mütalaasını yineleyen savcı, sanıkların tehdit ve hakaret suçlarından beraatini, “sonuçları ile ağırlaştırılmış yaralama” suçundan tutuklu yargılanmasını talep etti.

Sanığın adam öldürmeye teşebbüsten cezalandırılmasını talep eden Abdullah Y., “Bu olaydan sonra sanık Nisan ayında hakkımda yeniden işlem yaptı. Bununla ilgili karakola gittim ama herhangi bir işlem yapmadılar. saldırı raporu yok.” dedim.

Öldürme kastının bulunmadığını öne süren sanık Gökhan B., yaşananlardan pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Mahkeme, sanığı “tehdit” ve “hakaret” suçlarından beraat ettirirken, Abdullah Y’yi silahla “kasten yaralama” eyleminin hayatını tehlikeye sokacak duruma neden olduğu gerekçesiyle 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Etkinlik

Abdullah Y’yi darp edip çizgiyle yaraladığı iddiasıyla Ağustos 2021’de Bursa’da gözaltına alınan Gökhan B, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayın güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkması üzerine tekrar gözaltına alınan Gökhan B., çıkarıldığı hakim tarafından tutuklanarak tekrar serbest bırakıldı.

Sanığın yargılanmasına Bursa 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanmış, mahkeme hakimi, sanık Abdullah Y.’ye yönelik eyleminin “kasten öldürmeye teşebbüs” suçu kapsamına gireceğini belirterek, tutuklanmasına karar verdi. evrakı nöbetçi Bursa Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderin. Anlaşmazlık üzerine belge Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 5. Ceza Dairesi’ne gönderildi ve daire, davanın ağır ceza ile cezalandırılmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu