Ekonomi

Erdoğan’dan seçim için ’14 Mayıs’ vurgusu

AK Parti Kümelenme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi ve seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki dönemde enflasyonun hızla düşeceğine dikkati çeken Erdoğan, “En büyük sorunumuz enflasyondu, o da. Tedbirlerimizi aldık, mekanizmalarımızı kurduk. Türkiye’nin faiz, kur ve enflasyon üçgenine teslim edilemeyeceğini artık herkes gördü” dedi.

Erdoğan konuşmasında, Demokrat Parti eski Genel Başkanı Adnan Menderes’in seçimi kazanarak başbakanlık görevine geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerine işaret ederek, şunları söyledi; “Merhum Menderes 14 Mayıs’ta ‘Milletin sözü yeter’ diyerek ezici bir zaferle sandıktan çıktı. Merhum Özal, darbe gölgesinde girdiği seçimde değerli bir başarıya imza attı.

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek hükümete geldik. Şimdi ‘Söz, karar ve istikbal milletindir’ diyerek milletin desteğini talep ediyoruz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün 6’lılar tablosunun cevabını verecektir. Vesayet heveslilerine inat Türk Yüzyılını biz başlatacağız.”

Erdoğan, hafta sonu Muğla’da yaptığı açıklamada, “Merhum Menderes’in 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ diyerek açtığı yolu, 2023’te ‘Yeter söz, karar milletindir’ dedi. millet!’ Hedefine birlikte ulaşacağız” dedi.

saimbeyli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu