Haber

Fransa’da fırıncılar yüksek elektrik faturaları nedeniyle Danıştay’a başvurdu

Fransa’da fırıncılar yüksek elektrik faturaları nedeniyle Danıştay’a şikayette bulundu.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, bağımsız fırıncılar derneği, büyük işletmeler için elektrik fiyat artışını yüzde 15 ile sınırlayan “tarife kalkanının” tüm fırıncıları kapsamasını talep ediyor.

Derneğin avukatı Christophe Leguevaques, devletin elektrik faturalarına yönelik teşvik primlerinden tüm fırıncıların yararlanabilmesi için Danıştay’a şikayette bulunduklarını açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada, Fransa’daki fırıncıların Kovid-19 salgını nedeniyle sıkıntılı bir dönemden geçtiği, başta tereyağı, buğday olmak üzere hammadde ve elektrik fiyatlarındaki artışın ciroda çarpıcı düşüşe neden olduğu belirtildi. karantinalar ve kapanmalar nedeniyle.

Açıklamada, hükümetin elektrik fiyatlarındaki artışı önlemek için uygulamaya koyduğu “tarife kalkanı”nın adil olmadığı belirtilirken, yüzde 15’lik zammın sonunun küçük ve büyük ölçekli tüm fırın işletmelerine uygulanması talep edildi.

Açıklamada, devletin aldığı bu tedbirler nedeniyle elektrik tedarikçilerinin de kafasının karıştığı belirtilirken, teşvik priminin tüm işletmelere uygulanmaması durumunda bu işletmelerin değerli bir kısmının riskle karşı karşıya kalacağına dikkat çekildi. kapatma ve işten çıkarma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu