Ekonomi

Halk pazarını soğuk vurdu

Muğla’nın Menteşe ilçesinde kurulan bölgenin en büyük halk pazarı havanın aniden soğuması nedeniyle hem satıcıları hem de vatandaşları etkiledi. Aydın ve Denizli’den gelen satıcılar, müşteri gelmeyince ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Geceleri eksi 6 dereceye kadar düşen Muğla’da hava sıcaklığı gündüzleri 3-5 derece arasında değişiyor. Meteoroloji, Muğla’da hava sıcaklığının cumartesi ve pazar geceleri eksi 10 dereceye kadar düşeceğini açıklarken, Muğla’da uzun yıllardır ortalamanın altında bir sıcaklık bekleniyor.

Menteşe ilçesinde perşembe günleri hava sıcaklığının aniden düşmesiyle kurulan halk pazarı, soğuk hava nedeniyle pazarcıları da etkiledi. Aydın ve Denizli’den Menteşe pazarına gelen pazarcılar, havanın soğuması nedeniyle ateş yakarak ısınmak zorunda kaldı.

Havaların soğuması nedeniyle çok sayıda pazarcı stantlarını açmazken, pazarda stantlar boş kaldı. Bölgenin en büyük halk pazarlarından biri olan Menteşe halk pazarına soğuk hava nedeniyle vatandaşlar ilgi göstermedi. Vatandaşlar soğuk nedeniyle market alışverişi için dışarı çıkmadı. – MUĞLA

celikhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu