Haber

Karacasu konteyner kentin 2. etap çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden İstiklal Üniversitesi’ne devredilen Karacasu Yerleşkesi’nde 5 etaptan oluşacak konteyner kentin 2. etabı devam ediyor.

Depremzedeler için 5 etaptan oluşacak 1464 kapasiteli konteyner kentin ilk fazı tamamlanarak depremzedelerin hizmetine açıldı.

Psikososyal destek birimi görevlileri iki konteynerde depremzedelere hizmet vermektedir. Depremzedeler, konteyner kentteki sosyal marketten ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor.

Sosyal tesisler, eğitim binaları, idari binalar ile çocuk aktivite alanları gibi alanlar da konteyner kentte depremzedelerin hizmetine sunuldu.

İlk etabı 117 konteynerden oluşan konteyner kentte, depremzedelerin tüm ihtiyaçları AFAD’a uygun olarak karşılanıyor.

1464 konteynerde 7 bin kişi konaklayabilir. Anahtar teslimi konteynerler mutfak, banyo, sıcak su ve tuvalet gibi ihtiyaçları karşılayabilecek ekipmanlarla yapılmaktadır.

Tamamlanarak hizmete giren konteyner kentin ilk etabında 3 adet çocuk oyun çadırı, 2 adet cami ve din görevlisi, 24 saat açık ambulans ve polis ekiplerinin yanı sıra doktor ve hemşireler mesai saatleri içerisinde depremzedelere hizmet veriyor.

İlk fazdaki tüm hizmetler kurulacak diğer fazlarda da verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu