İş

Microsoft 10.000 çalışanını işten çıkaracak

Microsoft İcra Kurulu Başkanı (CEO) Satya Nadella, değerli değişimlerin olduğu bir dönemden geçtiğini, müşterileri ve iş ortaklarıyla görüşmelerde bulunduğunu şirket çalışanları ile paylaştı. Nadella, müşterilerin dijital harcamalarını optimize ettiğini belirterek, “Dünyanın bir kısmı resesyona girerken bir kısmı da resesyon beklerken her sektör ve coğrafyadaki kuruluşların temkinli davrandığını da görüyoruz” dedi. değerlendirmesini yaptı.

10 BİN KİŞİ TAHLİYE EDECEKLER

Nadella, şirketin bu durumun daha güçlü ve daha rekabetçi çıkacağından emin olduğunu ancak bu gelişmeler doğrultusunda adımların atılması gerektiğini kaydetti. Microsoft’un maliyetlerini gelir ve müşteri talebi doğrultusunda uyarlayacaklarını belirten Nadella, 2023 mali yılının üçüncü çeyreği sonuna kadar 10 bin kişinin işten çıkarılacağını belirtti. Nadella, bu sayının Microsoft’un toplam çalışan sayısının yüzde 5’inden daha azına tekabül ettiğini hatırlatarak, bazı alanlarda kadroları tasfiye ederken, önemli stratejik alanlarda eleman alımına devam edeceklerini vurguladı.

HABER MEDYAYA YER VERDİ

Microsoft’un işten çıkarmalarla ilgili açıklaması dün basında yer alan haberlerin ardından geldi. İngiliz Sky News’te dün yer alan bir haberde Microsoft’un çalışanlarının yaklaşık yüzde 5’ini işten çıkarmayı planladığı belirtilmişti. Bloomberg ayrıca şirketin 18 Ocak’ta bazı mühendislik birimlerinde işten çıkarmalara gitmeyi planladığını duyurdu.

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu