Teknoloji

WhatsApp’tan yeni özellik: Gönderilen fotoğraflar artık daha kaliteli olacak

WhatsApp’ın eklemeyi düşündüğü yeni bir özellik, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları çektikleri format ve kalitede arkadaşlarına göndermelerini sağlayacak. Böylece WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğrafların kalitesi bozulmaz.

WhatsApp Ayarlar menüsüne getirilecek yeni bir seçenekle, fotoğraf gönderirken kullanılacak fotoğraf kalitesinin belirlenmesi mümkün olacak. WhatsApp şu anda fotoğraf gönderirken çözünürlüğü yüksek tutmaya çalışıyor. En iyi kalite”, ancak kullanıcılar bu ayarı kullansalar bile uygulama fotoğrafları sıkıştırmaya devam ediyor, bu da yepyeni bir kalite düşüşü anlamına geliyor.

  • WhatsApp’ta yasaklanma: WhatsApp yasağı almak istemiyorsanız, bunu yapmayın!

Fotoğrafları sıkıştırmanın nedeni aktarım süresini kısaltmak ve aktarılan bilgi miktarını azaltmaktır. Ancak, bu yeni seçenek kullanıma sunulursa, kullanıcılar istedikleri fotoğrafı orijinal çözünürlüğünde (ve normalden daha uzun) bozulma olmadan gönderme seçeneğine sahip olacaklar.

Şu anda geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik, WhatsApp’ın bir sonraki beta sürümünde yer almayacak. Ayrıca özellik sadece Android sürümünde keşfedildi bu nedenle iOS sürümüne gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

incirliova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu