Haber

Yozgatlı hemşireler deprem bölgesinde sağlık hizmetlerinde görev aldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından gönüllü olarak Yozgat Şehir Hastanesi’nden bölgeye giden cerrahi hemşireler yaralılar için mücadele etti.

Yozgat Şehir Hastanesi ameliyathane sorumlusu hemşire Nurhayat Dalaslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından 3 hemşire ve 3 anestezi teknisyeninin gönüllü olarak deprem bölgesine gittiğini söyledi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kahramanmaraş gezilerinin oldukça külfetli geçtiğini kaydeden Dalaslan, Elbistan’a 30 saatte ulaştıklarını ifade etti.

Dalaslan, cerrahi ekip olarak Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki ameliyatlarda görev aldıklarını belirterek, “Diğer illerden ekipler geldi, onlarla koordineli çalıştık. 35 yıllık meslek hayatımda hiç yapmadığımız amputasyonları yaptık. Ameliyat sırasında masa titriyordu ve lambalar her yarım saat 40 dakikada bir çalıyordu ama biz hiç aldırmadık yeter ki ameliyatlarımıza devam edelim ki o insanlara faydamız dokunsun inşallah faydalı olmuşuzdur. .” dedi.

Dalaslan, 3 gün boyunca ameliyathaneden çıkmadan operasyonlara devam ettiklerini vurguladı.

Hemşire Leyla Duman da depremin olduğu ilk gün yaptığı yolculukların düşünceli olduğunu ve yollarda çok sayıda kurtarma ekibinin bulunduğunu ifade etti.

haber-baskale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu