Yaşam

Amazon İnternetten Araç Satışına Başladı: Satın Alınan Araba Kapıya Teslim Edilecek

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri Amazon online alışveriş dünyasına yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor. Resmi açıklamaya göre Amazon, tarihinde ilk kez araba satacak . Ağırlıklı olarak Hyundai markalı araçlardan oluşacak uygulamanın ilerleyen süreçte daha fazla markayı kapsaması bekleniyor.

Aslında Amazon bir süredir otomobil sektöründe yer alıyor. Kullanıcılar bazı ülkelerde Amazon aracılığıyla indirebilir. arabaları karşılaştırmak Fiyat bilgisi alabilirler. Artık kapsamı genişletilecek. Hyundai’nin birçok bayisi araçlarını Amazon’a yükleyecek. Kullanıcılar bu araçları inceleyebilir ve istedikleri ödeme yöntemini kullanabilirler. satın alma sürecini tamamlayacak.

Satın alınan araç belirtilen adrese teslim edilecektir.

Gelecek yıl kullanıma sunulacak uygulama oldukça basit bir mantıkla çalışacak. Kullanıcı Hyundai arabasını sanki internetten rastgele bir şey satın alıyormuş gibi satın alır, kapınıza teslim edilecektir . Araç belirtilen adrese teslim alınarak teslim edilecektir. Bu durumla uğraşmak istemeyen müşterilerimiz için en yakın bayiden teslimatseçeneği de sunulacak.

Şunu da belirtmekte fayda var; Araç satışı için Amazon sadece bir araç olacak . Yani şirket kendi adı altında aldığı arabaları müşterilere satmayacak. Satıcı doğrudan araba satıcısı olacaktır. Kullanıcı, satın aldığı araca ait aksesuar ve ekstra parçaları da Amazon üzerinden satın alabilecek. İlk aşamada ABD’de uygulanacak sistem diğer ülkelere de aktarılacak. Ne zaman açılacak?merak konusu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu