Teknoloji

Google, Yapay Zeka İle Geliştirdiği Aracının Yeni Özelliklerini Tanıttı!

Günümüzde sıklıkla kullandığımız arama motoru Google, yapay zeka teknolojisine ayak uydurarak yeni bir araç geliştirdi. İçeriğimizde sizler için yapay zekalı yeni arama motorunun özelliklerine yer verdik.

Belirli görevleri yerine getirmek için insan zekasını taklit eden bir araç olan yapay zeka, her geçen gün günlük rutinimizde yerini alıyor.

Teknolojideki tüm bu gelişmeler ve yapay zekadaki yeni atılımlarla birlikte bir arama motorunun neler yapabileceğini tasarlayan Google şirketi bir yeniliğe daha imza attı.

Yapay zeka tarafından üretilen eşdeğerler, Google’ın arama sonuçları listelerinde görünecektir.

Peki bu yeni güncellemede neler olacak?

Geliştirilen yeni sistemin Google’da aranmak istenen şeylere vereceği cevaplar başka sitelerden alıntılarla değil, yapay zekanın hazırladığı metinlerle olacak.

Ek soru seçeneği ile aramanız ile ilgili başka sorular sorduğunuzda tekrar sohbet başlatmak zorunda kalmayacaksınız.

Geliştirilen yeni yapay zeka aracı da kullanıcılara internetteki en güzel ve en faydalı bilgileri verdiğini iddia ediyor.

Örneğin çevrenizde en çok tercih edilen iki restoranı karşılaştırmak istediniz. Söz konusu araç, kapsamlı karşılaştırmalar yaparak hangisini seçmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Her formattaki sorulara en iyi cevapları vermek için tasarlanan araç sayesinde arama yaparken rastgele bir kalıp izlemek zorunda kalmayacağınız da söyleniyor.

Son olarak Google’ın geliştirdiği yeni yapay zeka aracı da kullanıcılara alışveriş yapma imkanı sunuyor.

kurucasile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu