İş

Gün Öncesi: Hizmetler PMI, Fed konuşmacıları, Hibbett kazanç raporu

Investing.com – Hisse senetleri, ilk kez işsizlik başvurularıyla ilgili verilerin ortasında yükseldi ve faiz oranlarının daha uzun süre yüksek kalacağına dair endişeleri artırdı.

geçen hafta düştü ve tekrar 200.000’in altına düştü ilk işsizlik Maaş başvuruları, son birkaç ayda büyük teknoloji sektöründeki binlerce işten çıkarmaya rağmen işgücü piyasasının hala sıkı olduğunun kanıtı. beklenenden daha yüksek şişirmeBu veriler, verilerle birleştiğinde, Fed’in enflasyonu kontrol altına alma çabalarının henüz tamamlanmadığına olan inancını artırıyor.

Yatırımcılar, Fed’in bu ay ve Mayıs ayında yapacağı toplantılarda faiz oranlarını yeniden artırmasını istiyor. beklemek ve son zamanlarda bazı Fed yetkilileri faiz oranlarının yükselmesi gerektiğine inandıklarını söylediler. Vadeli işlem yatırımcıları, gösterge faizin yaz sonunda %5,25’in üzerine çıkacağını düşünüyor.

Büyük perakendeciler biraz karışık sonuçlar paylaştı. Lowe’un (NYSE: DÜŞÜK) konut geliştirme projelerine olan talebin zayıfladığını düşünmeye devam ederken, Dollar Tree (NASDAQ: DLTR) pazarlık arayan yüksek gelirli müşterilerle dolu.

Önümüzdeki hafta, yatırımcılar 10 Mart Cuma günü hem ADP’den hem de hükümetten Şubat ayı istihdam verilerini alacaklar. Fed Başkanı Jerome Powell’ın da Salı günü Washington Karma Ekonomik Komite huzurunda periyodik sunumunu yapması planlanıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Hizmet PMI’sı

şubat ayı için ISM imalat dışı PMI veriler 18.00 CET’de açıklanacak. Analistler, Ocak ayı için bildirilen 55.2’den sonra 54.5’lik bir okuma bekliyorlar.

2. Fed konuşmacıları

Dallas Fed Lideri lori logan, Atlanta Fed Lideri Raphael Bostik, Fed Yöneticisi michelle okçuve Richmond Fed Lideri tom barkinBay dahil olmak üzere bir dizi Fed yetkilisinin bugün çeşitli zamanlarda konuşma yapması planlanıyor.

3. Hibbett kar raporu

Perakendeci Hibbett Sporları(NASDAQ: HIBB), 482.6 milyon $ gelirle hisse başına 3 $’lık faydaları paylaşabilir.

Yazar: Liz Moyer

murgul-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu